Пустовойтенко: Пасивний лояліст

16 липня 1997р. Кучма замінив Лазаренка на Валерія Пустовойтенка. Шокуюче, однак, Кучма замінив найкорумпованішу в історії незалежної України особу на, можливо, найбільшого бюрократа у якості прем’єр-міністра, у той час, коли саме корупція й бюрократизм були найбільшими хворобами країни[1]. Він себе глибоко дискредитував політично, але показав, що лишається хазяїном політики.

Наскільки Лазаренко був яскравим, настільки ж Пустовойтенко був сірим. Лазаренко вселяв страх, Пустовойтено був нудним. Тим не менш, обоє вийшли з Дніпропетровська, де Пустовойтенко був мером, однак його порівняльною перевагою була абсолютна лояльність до Кучми. Після призначення двох сильних прем’єр-міністрів, котрі його зраджували з метою посісти його місце – Марчука та Лазаренка, – Кучма зажадав абсолютно надійного прем’єр-міністра. Понад те, метою Кучми були вже не реформи, а виграш березневих парламентських виборів 1998р. та президентських виборів у жовтні 1999р., у чому й полягало завдання Пустовойтенка. Останній повернувся в уряд, де панували чиновники. Він не робив там значних змін, хіба що напакував уряд іще старішими й сірішими совєтськими апаратниками.

Одного разу мені не поталанило головувати на званому обіді для Пустовойтенка й провідних міжнародних лідерів бізнесу. Цей обід мав стати можливістю для прем’єр-міністра України вигідно подати свою країну. Натомість же, упродовж усього заходу, Пустовойтенко був поглинутий одним-єдиним неприхованим бажанням – якомога швидше забратися звідти геть. Він уникав розмов будь з ким, окрім компанійського Юрія Петрова, тодішнього голови апарату Єльцина, котрий раніше був мером Свєрдловська (тепер Єкатєрінбург) – міста, до плутанини схожого на Дніпропетровськ (котрий до революції і звався дуже схоже – Єкатєрінослав).[1] Того дня я вирішив закрити нашу Міжнародну економічну дорадчу групу Сороса у Києві.

 

Поділитись в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Теґи: , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>