Україна розвертається до Європи

Після формування уряду, Ющенко щез із внутрішньополітичної сцени, перейшовши на зовнішню. Він розпочав світове турне, святкуючи Помаранчеву Революцію, та потроху відходячи від отруєння.

24 січня 2005р., наступного дня після інавгурації, Ющенко зустрівся з Путіним у Кремлі, бажаючи повернути українсько-російські відносини у нормальну колію, а 19 березня він приймав Путіна вже у Києві. Однак будь-які значущі речі просто щезли з українсько-російських відносин, а обмін візитами на рівні міністрів практично припинився.

1 березня Україна заявила, що відкликає свої війська з Іраку. Сполучені Штати  вже давно визнали таку позицію Ющенка, вершиною піднесення котрого стали відвідини ним Вашінґтону, де йому було надано рідкісну честь звернутися на об’єднаному засіданні до Конгресу США 6 квітня.

Помаранчева Революція неабияк покращила політичні взаємини України з Європейським Союзом, котрі стали пріоритетом для нового уряду, що бажав членства України в ЄС. Заступник прем’єр-міністра з питань євроінтеграції Олег Рибачук, один з героїв революції, з великим завзяттям заходився просувати інтеграцію до ЄС. Своїєю ентузіастичною риторикою, чудовою англійською, дипломом Джоржтаунського університету та вихровою дипломатією, Рибачук змінив європейське обличчя України.

Мірою того, як Європейський Союз починав ставитися до України все більш позитивно, змінювалася й сама Політика євросусідства (ПЄС) щодо України. Ще урядом Януковича було підготовлено початковий план дій щодо ПЄС, однак угоди з ЄС так і не було досягнуто – тоді в уряді скаржилися на те, що Євросоюз висуває до України забагато вимог, пропонуючи замало навзамін. Однак, багато з тих вимог стосувалися проведення нагально необхідних самій Україні реформ. Євросоюз же у відповідь наголошував, що ПЄС не є типовим, як були попередні угоди про партнерство та співробітництво, а що його було розроблено для кожної країни різний,  виходячи з того, що чим ближче країна до ЄС, тим глибше співробітництво. 21 лютого, Україна уклала суттєвий початковий план дій з Євроспільнотою.

Цей план дій зазначав стратегічні цілі співробітництва між ЄС та Україною на наступні три роки. Він передбачав укладення угоди про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною, котру мало бути ухвалено щойно Україна увійде до СОТ. Також він передбачав суттєву кооптацію з корисними інституціями ЄС, також ЄС пропонував Україні дещицю наукового та освітнього обміну.

Новий уряд також був рішуче налаштований домогтися вступу України до СОТ, котрий лишався головним пріоритетом країни незалежно від того, що за уряд був на той чи інший момент, також ставши основним фокусом для законодавчої діяльності.

Поділитись в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Теґи: , , , , , , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>